Yeni Arma Oyunu Tanıtıldı

Arma oyununun yapımcısı Bohemia Interactive, nostaljik içeriklerle dolu bir video paylaştı. Yeni gelecek Arma oyunu için çok büyük bir heyecanla bekleyen oyuncular fragmanda, serinin gelişim sürecini izlediler. 2001 yılında başlayan yolculuğun, günümüze kadar nasıl bir yapım sürecinden geçtiğini net bir şekilde görebiliyoruz.

Yeni Arma oyununa az kaldı

Arma serisi hiçbir zaman klasik bir askeri nişancı oyunu olmadı, yeni çıkacak olan Arma oyunu için de aynı durum devam edecektir. Yapımcı  her zaman yapımını görselliğiyle değil, gerçekçiliğiyle övündü. Bu gerçekçilik nedeniyle bilgisayar tabanlı FPS oyuncuları arasında çok fazla bir takipçi kitlesine ulaştı seri. Fragmanı izledikten sonra oyuncular yeni çıkacak oyun için artık geri sayımın başladığını biliyorlar.

Fragmanı bugün, sabah erken saatlerde yapılan bir duyuru ile ortaya çıkan Arma 4, “Road to Arma 4” başlığı ile paylaşıldı. Serinin 26 yıllık gelişimini gözler önüne seriyor. Ayrca hem Arma Reforger hem de Arma 4 fragmanda yer alıyor. Oyuncular erken erişime açılan Arma Reforger ile oyunla alakalı detaylara ulaşabilirler.

Arma Reforger erken erişimde

Erken erişime çıkan Arma Reforgera da fragmanda yer verilmiş  Bu kısa video, Bohemia Interactivie’nin 2001 senesinde Operation Flashpoint: Cold War ismiyle piyasa sürmüş olduğu yapım ile başlıyor. Koşan bir asker temalı olan videoda, asker koştukça zamansal akış devam ediyor.

Arma 4 Geliştirildiği Dedikodularına Bohemia Son Noktayı Koydu

Arma 4 ile ilgili hiçbir bilgi ve çıkış tarihi fragmanda paylaşılmadı. Bence Arma 4’ten ziyade Reforger için hazırlanmış bir fragman bile diyebilirim. Fakat YouTube üzerinden yapılan yorumlar, oyuncuların yaklaşan oyun için heyecanlı olduklarını gösteriyor.

Arma Reforger, serinin birinci oyununda olduğu gibi Atlantik adasında gerçekleşiyor. Kolay modlanacak şekilde ve yeni Enfusion motoruyla hazırlanan oyun, aynı zamanda çapraz platform (herhangi bir uygulamanın birden fazla işletim sisteminde çalışmasını sağlayan destektir) desteğiyle çıkan, serinin ilk oyunu olma özelliğini taşıyor. Bohemia, Reforger’ı “Arma 4’e doğru ilk adım” olarak söylüyor ve oyunculara bir sonraki oyunla ilgili neler bekleyebileceklerini gösteriyor.

Oyunun deneme sürümünü Steam üzerinden indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir