Windows 11 Sürükle Bırak Özelliği Nasıl Açılır?

Windows 11’e geçen kullanıcılar Windows’un çok önemli bir özelliği olan “Sürükle-Bırak” özelliğinin Windows 11’de resmi olarak olmamasıydı. Fakat GitHub’daki bir geliştirici bunun için “Windows 11 Sürükle-Bırak Fix” uygulamasını yayınladı. Bu uygulamayla birlikte Windows 11’inize Sürükle-Bırak özelliğini ekleyebileceksiniz.

Bu uygulamının en iyi taraflarından biri ise bilgisiyarınıza, işletim sisteminize ya da diğer herhangi bir şeye zarar vermeden bunu yapıyor oluşu. Bundan dolayı uygulamayı rahatlıkla kullanabilirsiniz ve bir performans sorunu (muhtemelen) oluşmayacak.

 

Windows 11 Sürükle Bırak Özelliği Nasıl Etkinleştirilir?

  1. Öncelikle buraya tıklayın ve Sürükle Bırak uygulamasının en güncel sürümünü indiriyoruz. İndirdikten sonra uygulamayı açıyoruz.
  2. Önemli not: Eğer uygulamayı açarken “Windows Kişisel Bilgisayarınızı Korudu” uyarısını alırsanız buradan Windows Smartscreen özelliğini kapatın: Windows Güvenliği Ayarları > Uygulama ve tarayıcı denetimi > Geçmiş Temelli Koruma Ayarları > Uygulamaları ve dosyaları denetleyin > Kapalı yapın. İçiniz rahat olsun bu uygulama güvenilirdir. Uygulamanın Virustotal sonuçlarına buradan bakabilirsiniz. Windows’un kendi anti-virüsü bile bu uygulamanın temiz olduğunu görebilirsiniz.
  3. Ve artık Windows 11’inizde sürükle bırak özelliği çalışıyor olacak!

 

Fakat bilgisayarınızı her kapatıp açtığınızda bu uygulamanın işlevi sona eriyor. Bundan dolayı sürükle bırak özelliğine ihtiyacınız olduğu zaman uygulamayı tekrardan açmayı unutmayın! Eğer uygulamayı beğenmediyseniz uygulamayı “indirilenler” sekmesinden silebilirsiniz.

 

VCRUNTIME140_1.dll bulunamadı hatası çözümü

Eğer uygulamayı indirdiğinizde “VCRUNTIME140_1.dll bulunamadı” hatasını alıyorsanız demek ki bilgisayarınızda bir Vcredist paketi yok demektir. “VCRUNTIME140_1.dll bulunamadı” hatasının çözümü Microsoft Visual C++ 2015-2022 Redistributable x64 indirmektir veya Uygulamanızı indirirken statik sürümü indirmektir. Statik sürümü indirmek için kırmızıyla işaretlediğimiz yerden indirin.

Windows 11 Surukle Bırak Statik Versiyon

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir