Valorant Sunucu Değiştirme 2022 – Sunucunuzu Türkiye’ye Taşıyın!

Valorant’ta hesap satın aldığınızda, VPN ile hesap açtığınızda bazen Valorant sunucunuz Avrupa/Türkiye sunucusunda olmayabiliyor. Valorant sunucunuz Brezilya, Amerika, Güney Amerika gibi saçma sapan yerlerde olabiliyor. Ve sonuç olarak 150, 200 gibi yüksek pinglerle oynuyoruz. İşte ben de size bunun çözümünü sunuyorum.

Hem de %99 İhtimalle hesabınızı Avrupa/Türkiye’ye taşıyacaksınız! Skinleriniz, rütbeniz, hiçbiri gitmeyecek!

 

Valorant Sunucu Nasıl Değiştirilir – 1. Yöntem

Riot Games’in kendi sayfasında resmi olarak bir ikamet değiştirme servisi var, fakat bununla hesabınızın sunucusunu değiştirme ihtimaliniz cidden çok düşük. Ben normal bir şekilde girerek bu servisi denedim fakat hiçbir türlü olmadı. Sadece “Maalesef şu an bu özelliğe erişemezsin. Bir temsilcinin sana doğrudan yardımcı olması için lütfen devam edip bir bilet gönder.” diye bir hata verdi. Fakat sizin yine bu yöntemi atlamamanızda fayda var. Riot Games’in bu sayfasına erişmek için: Riot Hesabı İçin İkamet Edilen Bölgeyi Değiştirmek

Valorant Sunucu Değiştirme 2022 - Sunucunuzu Türkiye'ye Taşıyın! – valorant ikamet edilen bolgeyi degistirmek

Valorant Sunucu Nasıl Değiştirilir – 2. Yöntem

Bu yöntemde ise yapacağınız şey Riot Games’e ulaşmak. Riot Games’e bilet atarak onlarla iletişime geçebilirsiniz. Fakat iletişime geçmeden önce Sunucu değiştirmek istediğiniz hesapta olun, eğer başka bir hesaptan bu talebi belirtirseniz size cevap bile vermezler. Ayrıca bu yöntemi yaparken sunucusunu değiştireceğiniz hesap hakkında bilgi sahibi olun. Bu bilgiler:

 

  • İlk VP ile ilgili bilgiler (Ne zaman VP yüklendi, faturası, kodu vs.)
  • Hesabın kuruluş tarihi (İllaha doğru söylemenize gerek (muhtemelen) yoktur, ben dahil birçok kişi hesabı ne zaman kurduğunu tam olarak bilmiyor.)

gibi bilgilerdir. Eğer bu bilgileri Riot Games’e sağlayamazsanız hesabınız büyük ihtimalle kilitlenir, yani Valorant oynayamazsınız. Eğer Riot Games’e ulaşacaksanız benim yaptığım adımları takip edebilirsiniz.

 

 

Riot Games’e Bilet Atma Aşamaları

– Öncelikle bu linke tıklayın  ve Riot Games bilet sayfasına ulaşın: Valorant Destek

-Buradan “

-Başlık kısmına istediğinizi yazabilirsiniz fakat bunun sunucu değiştirmekle ilgisi olması gerek. Örnek olarak:

“Valorant hesabımın sunucusunu değiştirmek istiyorum” , “Sunucu Değiştirme İsteği” gibi şeyler yazılabilir.

-“Lütfen Talebini Seç” kısmına “Diğer” yazıyoruz ve sunucu değiştirmekle ilgili birkaç cümle yazıyoruz. Yazmak istemeyenler için yazdığım şu örnek metni kullanabilirler:

 

“Sevgili Riot, oyunum nedense Türkiye sunucusunda değil, bundan dolayı oyundan zevk alamıyorum ve daha az pingle oynamak istiyorum. Bundan dolayı hesabımının sunucusunu Türkiye’ye değiştirebilir misiniz?”

 

Valorant Sunucu Değiştirme 2022 - Sunucunuzu Türkiye'ye Taşıyın! – valorant bilet

 

Böyle bir metin işinizi görecektir. Önceden de dediğimiz gibi bir admin size ulaşacak ve birkaç soru soracak. Bu soruları doğru cevapladığınızda ise hesabınızı taşıyabilir bir durumda olacaksınız.

Fakat!

Hesap satın alımın yaptıysanız muhtemelen bu metin bir işe yaramaz. Riot’un sistemini bilmiyorum fakat oyunu uzun süredir yabancı bir sunucuda oynamak ve daha şimdi yazmak ilginç değil mi? Eğer hesap satın aldıysanız benim önerim başka bir metin yazmanız olacaktır. Bu şekilde hesap satım alımı yaptıysanız bile (büyük olasılıkla) hesabınızı Türkiye’ye taşıyabileceksiniz.

 

Valorant Sunucu Değiştirme İşlemlerini Yaptım. Şimdi ne var?

Eğer 1. yöntemle değiştirdiyseniz, herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. Oyununuzu güzelcene oynayabilirsiniz. Fakat 2. yöntemle hesabınızın sunucusunu değiştirecekseniz Riot Games’in sizle iletişime geçmesini bekleyeceksiniz. Bu süreç 1-2 haftaya kadar çıkabilir. Riot sizle iletişime geçtikten sonra size muhtemelen birkaç soru soracaktır ve onları cevapladığınızda ise hesabınız istediğiniz sunucuya taşınmış olacaktır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir