Valorant “Failed To Open Descriptor File” Hatası Çözümü

Valorant oynayan bazı oyuncular, Valorant’ı açarken “Failed To Open Descriptor File” hatasıyla karşılaşıyor. Bu hatanın ortaya çıkmasının temel sebebi, ya zaten kurulu olan Valorant veya Vanguard dosyaları ya da oyunun kurulu olduğu depolama yerinden kaynaklıdır. Bu soruna çözüm arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu sorunu nasıl çözeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız makaleyi okumaya devam edin.

Valorant “Failed To Open Descriptor File” Hatası #1. Çözüm

Eğer Failed To Open Descriptor File hatasını çözmek istiyorsanız aşağıdaki adımlara yavaşça ve dikkatlice uyun.

Öncelikle Valorant veya Valorant’a ait olan (örnek verecek olursak arkada çalışan Valorant anti hile sistemi olan Vanguard’ı) tüm programları kapatın. Daha sonra Windows arama sekmesine “Program ekle veya kaldır” yazın ve girin. Burada arama sekmesine “Riot Vanguard” yazın ve arayın. Riot Vanguard uygulamasın oradaki 3 noktaya tıklayın ve “Kaldır butonuna basın. Kaldırıldıktan sonra tekrar Valorant’ı açın ve oyunun tekrar Vanguard’ı indirmesini bekleyin.

Vanguard’ı indirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın.

Valorant failed to open descriptor file

Valorant “Failed To Open Descriptor File” Hatası #2. Çözüm

Eğer verdiğimiz ilk çözüm işe yaramadıysa şimdi daha kolay bir çözüm yöntemine geçiyoruz. Windows arama kısmına Riot İstemcisi yazın ve oradan Valorant’a tıklayın. Daha sonra istemcinin sağ üst köşesindeki kullanıcı ikonuna tıklayın ve oradan Ayarlar sekmesine girin. Ayarlara girdikten sonra en altta “Onar” butonu bulunmakta. Onar butonuna basın ve oyununuzun onarılmasını bekleyin.

 

Valorant “Failed To Open Descriptor File” Hatası #3. Çözüm

Eğer bu yöntem de çalışmazsa geriye tek bir seçeneğimiz kalıyor. Eğer oyunu Riot istemcisinden değil de oyunun internet sitesinden ya da setup dosyasıyla indirdiyseniz oyunun bilgisayarınızda olan Setup dosyasını bulun. Daha sonra setup dosyasını yönetici olarak çalıştırın. Setup dosyasını yönetici olarak çalıştırdıktan sonra Valorant’ın bu setup dosyası, oyunun dosya bütünlüğünü doğrulayacaktır. Valorant setup dosyasındaki Valorant işini bitirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

 

Son sözler

Bu yöntemleri eksiksiz bir şekilde uygularsanız, %99 olasılıkla oyunda karşı karşıya kaldığınız hatadan kesinlikle kurtulacaktırsınız. Farz edelim ki sorun devam ederse geriye kalan tek seçenek Riot’un Valorant desteği ile iletişime geçmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir