Valorant Fade – Taktikleri, İpuçları ve daha fazlası | DEV REHBER

Yeni ajan şu anda Valorant’ın canlı sunucularına gelmiş durumda. Ve her yeni ajan geldiğinde tüm oyuncular yeni ajanı açmaya çalışıyor. Valorant’ta Fade’in nasıl oynanacağını mı merak ediyorsunuz? İşte Fade’in taktiklerini ve rakiplerinizden daha iyi Fade oynamak için nasıl verimli bir şekilde kullanacağınıza dair eksiksiz bir DEV rehber.

Valorant Fade - Taktikleri, İpuçları ve daha fazlası | DEV REHBER – valorant fade

Valorant’ın on dokuzuncu ajanı, Türk ajan Fade, onunla karşı karşıya kalan herkes için son derece korkutucu olabilecek yeteneklere sahiptir. Sova’nın keşif oklarına rekabet kazandırmak için tasarlanan Fade, yalnızca düşmanları takip etmekle kalmaz, aynı zamanda flaş gibi yardımcı yeteneklere ve sabit bir çap içinde düşman Ajanlarını orada kitleme yeteneklerine de sahiptir. Peki ya bu ajanı nasıl daha iyi oynarız? İşte cevabı bu rehberde.

Öncelikle Fade’in Yetenekleri ve taktikleri

Fade’in yeteneklerine girmeden önce, bu ajanın bazı yeteneklerinin “iz” adı verilen yeni bir zayıflatma uyguladığını bilmek önemlidir. Bu, yerdeki karanlık ve bağlantılı bir çizginin sizi etkilenen düşmanlara yönlendireceği anlamına gelir.

C – Ecel – 300 Kredi – Tur başına maksimum 2 kere

Bir Ecel KUŞAN. Ecel’i düz bir hatta ileriye yollamak için ATEŞ ET. Ecel, koni şeklindeki görüş alanında bulunan herhangi bir düşmana veya düşmanın bıraktığı ize kilitlenip hedefinin peşine takılır ve yakalarsa hedefin görüşünü kısıtlar. Ecel’i nişangâhının baktığı yöne doğru ilerletmek için ATEŞ ETME Düğmesi’ni BASILI TUT.

Bununla birlikte, C’niz bir iz bulursa, iz boyunca iki kat daha hızlı hareket edeceğini belirtmek isterim. Sonuç olarak, Fade’in yetenekleri akıllıca kullanılabilirseniz cidden çok etkili bir ajan.

Valorant Fade - Taktikleri, İpuçları ve daha fazlası | DEV REHBER – valorant fade e

Q – Mıhla – 200 Kredi – Tur başına maksimum 1 kere

Kâbus mürekkebinden küre kuşan. Küreyi fırlatmak için ATEŞ ET. Küre belli bir süre sonra yere çarpar. Mürekkep küresi yere çarptıktan sonra patlar ve düşmanların içinden normal yollarla çıkamayacağı bir bölge oluşturur. Uçuşu sırasında küreyi yere erken indirmek için yeteneği TEKRAR KULLAN.

Ele geçirilen düşman 75 çürüme hasarı zayıflatmasına maruz kalacak, sağır olacak ve sonraki 5 saniye boyunca bölgeden kaçamayacak Fakat bu çürüme zayıflatmasının bir Viper zehrinin nasıl çalıştığına benzer şekilde, ilk 75 hasar zayıflatmasından sonra canının tekrar artmaya devam edeceğini unutmayın.

E – Musallat – Ücretsiz – Her 40 Saniyede bir Yenilenir

Kâbuslardan fırlamış bir varlık kuşan. Küreyi fırlatmak için ATEŞ ET. Küre belli bir süre sonra yere çarpar. Yere çarpan küre, kâbuslardan fırlamış bir varlığa dönüşür ve bu varlık, görüş alanı içinde kalan düşmanların yerini açığa çıkarır. Düşmanlar bu varlığı yok edebilir. Uçuşu sırasında küreyi yere erken indirmek için yeteneği TEKRAR KULLAN.

Düşmanlar musallata yakalandıktan sonra duvarlardan ve mini haritadan görülebilir. Ek olarak, açığa çıkan düşmanlar, kendilerine uygulanan bir iz zayıflatması görür. Önce musallatı, ardından C yeteneğinizi kullanmak, Fade’in yetenekleri için bir kombo oluşturmanın harika bir yoludur. Eğer düşmanlardan birini musallatla yakalarsanız, bir ecel yeteneğinizin onlara iki kat hızla geldiğini gördüklerinde tepki vermek için çok az veya hiç zamanı olmayacaktır.

X – Gece Karanlığı – 7 Yük

Korkunun gücünü KUŞAN. Duvarların içinden geçebilen bir kâbus enerjisi göndermek için ATEŞ ET. Bu enerji rakibe doğru giden bir iz oluşturmanın yanında rakibi sağır eder ve çürüme uygular.

Fade, nihai yeteneği yani ultisi olan Gece Karanlığı’nı kullandığında, onu sol tıklama ile etkinleşen bir küre ile donatır. Etkinleştirildiğinde, Breach’in ultisine çok benzeyen bir karanlık sis dalgası gönderir. Gece Karanlığı’nın etkisinde olan tüm düşmanlar, sağırlığın yanı sıra bir çürüme etkisinde de olacaklar. Bunun da ötesinde, düşmanların da kendilerine ait bir izi olacak ve bu da onu şu anda Fade’i Valorant’taki en iyi öncü ajanlarından biri yapıyor.

Valorant Fade - Taktikleri, İpuçları ve daha fazlası | DEV REHBER – valorant fade ulti

Valorant Fade Nasıl Oynanılır?

Düşmanının kalbine korku salmayı seven bir öncü olarak, Fade, düellocularının içeri girip entry (giriş killi) alması için yetenekleriyle düşmanın yerlerini ortaya çıkarmak içindir. Bunun dışında, Fade’in Q yeteneği, belirli bir yarıçapta birden fazla düşmanı kilitlemek için oldukça kullanışlı bir araçtır.

Türk ajanımızın başka bir yeteneği, yakın görüş zayıflatmasını düşmanlarına uygulamasına ve ardından görüşleri tehlikeye girerken onları alt etmesine olanak tanır. Bu yetenekle çok kolay entry ve kill alabilirsiniz.

Fade’in sahip olduğu tüm yetenekler göz önüne alındığında, Valorant’taki ideal rolü, takımındaki diğer agresif Ajanlar için entry veya kill alabileceği bir alan ayarlamaktır. Ancak Fade, ekibi için sadece bilgi toplamakla sınırlı değildir.

Daha sonra, Ajan, bazı durumlarda düşmanları kendi başına avlamak için izleme yeteneklerini kullanabilir. Bundan öte, Fade’in Ecel ve Mıhla yetenekleri, düşmanların onu kovalamasına izin vermeden olumsuz durumlardan kaçmasına izin verebilir.

Valorant Fade Oynamak için en iyi harita ne?

Valorant’ta Fade ajanını oynamak için en ideal map Haven haritasıdır. Bir ultisiyle C bölgesini ele geçirebilir. Fade oynamak için diğer iyi haritalar ise Icebox, Fracture ve Ascent maplerini örnek verebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir