Twitch, yayını sessiz veya görüntüsüz izleyenler için rozet ekledi

Twitch, platformun Küresel Erişilebilirlik Farkındalık Günü kutlamasının bir parçası olarak Twitch sohbetine birkaç yeni rozet ekledi.

 

Diğer şeylerin yanı sıra, Twitch bir blog yazısında, web sitesinde gezinmeyi daha hızlı ve daha kolay hale getirmek gibi platformda çok sayıda “erişilebilirlik iyileştirmesi” yaptığını da belirtti.

 

Twitch bunu ne zaman uygulayacağını söylemese de şirket, “izleyicilerin kendilerini yalnızca ses veya video olarak izlediklerinde verilen bir sohbet rozeti” eklediğini ve bunların kolayca alınabileceği de söyledi.

Twitch, yayını sessiz veya görüntüsüz izleyenler için rozet ekledi – Picsart 22 05 22 22 42 51 293

Yalnızca ses rozeti, esas olarak siyahtır ve üzerinde beyaz bir çizgi bulunan beyaz bir göz çerçevesine sahiptir. Bu rozet, sohbet eden kişinin yayını izlemediğini, sadece dinlediğini bir rozetle gösteriyor.

 

Yalnız görüntü rozeti benzer şekilde renklendirilmiştir, ancak bunun yerine, yanında “x” olan bir hoparlörün evrensel “sessiz” sembolüne sahiptir, bu da diğer sohbet eden kişilerin yayının içeriğini duymadığını anlamasını sağlar. Kısaca yayını sadece seyreder.

 

Bu iki rozet, sohbette bir rozet yuvasını kaplar, yani her iki rozeti aynı anda alamazsınız.

 

Bir kanalın sohbetinin alt kısmındaki “Mesaj gönder” balonunun sol tarafındaki düğmeye tıklayarak rozetinizi değiştirebilirsiniz. “Sohbet Kimliği” düğmesine tıklamak, sohbette size sohbet rozeti seçenekleri sunan bir açılır pencere açar. “Global Badge” bölümünün altında, popüler Prime Gaming rozeti gibi diğer global rozet seçenekleriyle birlikte yalnızca ses ve yalnızca video seçeneklerini görmüş olmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir