Steam’den Nasıl Para Çekilir?

Steam platformunda yaptığımız yatırımlar, düşen droplar, sattığımız skinler ve daha sayamadığım türlü türlü yöntem ile Steam bakiyesi kazanabiliyoruz. Bu parayla da Steam’den oyun, skin alabiliyoruz. Peki “Steam parasını nakite çevirebilir miyiz? Steam bakiyesini nasıl nakite çeviriz? Steam’den nasıl para çekilir? “Cevabı yazımızda.

Steam bu konu hakkında ne diyor?

Steam’in hüküm ve kullanım koşullarına göre, Steam cüzdanınızdaki para devredilemez ve iade edilemez. Kesinlikle gerçek para olarak çekilemezler çünkü “Bu paraların Steam dışında hiçbir değerleri yoktur”. Bu fonlar, yalnızca abonelikler ve Steam ile ilgili diğer içerikleri satın almak için kullanılacaktır.

Bu kural oldukça katı gelebilir ve hatta bakiyeniz büyükse sinir bozucu olabilir, ancak mantıklı. İnsanların paralarını Steam hesapları arasında taşıyıp nakit olarak çekebildiklerini hayal edin – kara para aklama gibi yasa dışı faaliyet potansiyeli çok büyük olurdu!

Şimdi, Steam’den para çekip çekemeyeceklerini soran çoğu kişinin böyle tatsız bir niyetleri olmadığına eminiz. Yani böyle tatsız niyeti olmayan kişiler bazı yöntemler ile paralarını çekebilirler.

Steam’deki bakiyeyi nakite çevirmek mümkün mü?

İlk olarak şunu belirtmem gerek, Steam parasını İninal, Papara veya başka bir cüzdana aktarmanın doğrudan bir yolu yok. Steam cüzdanınızdaki paranın devredilemez olduğunu ve yalnızca Steam’deki ürünleri satın almak için kullanılabileceğini unutmayın. Fakat!

Steam’deki paranızı nakite çevirmenin yolları var. Yapmanız gereken tek şey, Steam paranızı kullanarak öğeleri satın almak ve ardından bunları gerçek parayla satmak. Bu yöntemleri de aşağıda listeledim. Eğer Steam paranızı nakite çevirmekte kararlıysanız bu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

 

1. Yöntem: Arkadaşlarınıza oyun satın

Bu yöntem en garanti yöntemlerden birisidir. Çünkü bu yöntemde eğer arkadaşlarınız bir oyun veya oyun eşyası almayı planlıyorsa ona sizden almasını söylebilirsiniz. Bu şekilde parayı size atar ve sizde arkadaşınızın istediği oyunu alıp ona hediye edersiniz. Eğer arkadaşınız oyunu sizden almayı kabul etmez ise onlara ek olarak bir indirim yapabilirsiniz. (Oyun 30 TL ise onlara 25 TL’ye satabilirsiniz.)

Eğer arkadaşınız yok ve bu yöntemi kullanmak isterseniz sitemizdeki yorumlar kısmını veya forumları, Facebook gruplarını kullanabilirsiniz.

Steam'den Nasıl Para Çekilir? – steam hediye yontemi

2. Yöntem: Sitelerde skin satın

Eğer birinci yöntemi deneyip başaramadıysanız geldik 2. yönteme. Bu yöntemde ise Bynogame, Gamesatis gibi 3. parti sitelerde CS:GO skini satacaksınız.

Bu yöntemi pek tavsiye etmiyorum. Çünkü bu siteler sizden inanılmaz fazla bir komisyon alıyor ve skininizi satmak için de alıcının alacağı fiyatı da olabildiğince düşürmeniz gerekiyor. Ayrıca skin satacağınız sitenin güvenli olup olmadığına da dikkat edin. İnanılmaz bir para kaybınız olabilir!

Steam bakiyesini nakite dönüştürme
Görsel Gamesatis platformundan alınmıştır.

Yazımızın sonu ve tavsiyeler

Son olarak, Steam’in kurallarına bağlı kalmak ve Steam cüzdanınızdaki paranın çekebileceğinizi ve gerçek para olarak görülmemesi gerektiğini kabul etmek muhtemelen yapacağınız en iyi şeydir. Bu bakiye sonuç olarak Steam mağazasında veya Steam topluluğu içinde kullanmak için oradadır. Hayal kırıklığı yaşamamak uğruna öncelikle hesabınıza ne kadar para yatıracağınız konusunda dikkatli olmanızı öneririz.

Steam paranızı çekebileceğiniz paraya çevirmeye kararlıysanız, yazımızdaki yöntemleri uygulayın. Herhangi bir işlem yapmadan önce daima araştırmanızı yaptığınızdan ve dikkatli olduğunuzdan emin olun.

İyi oyunlar ve paranızı akıllıca harcayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir