Steam Grand Prix 2022 Rozeti Nasıl Alınır?

Steam’in bu yıl yarış festivali dönemine özel Forza Horizon, Team Sonic Racing gibi bir sürü yarış oyunu indirime girdi. Ayrıca bunun yanında sadece bu döneme özel olan “2022 Steam Kupası” rozeti eklendi. Bu rozeti almak için birkaç soruyu doğru cevaplamak ve gizlenen Steam Kupası’nı bulmanız gerekiyor. Fakat merak etmeyin, soruların cevapları ve Steam Kupası’nın saklandığı yerleri size göstereceğiz!

 

Steam Grand Prix Soru Yarışması Cevapları

Steam Grand Prix soru yarışmasında toplam 5 tane soru var. Bu soruları doğru cevaplayarak rozeti almaya daha da yaklaşacaksınız. Bu rozeti almak için aşağıdan soru yarışmasındaki tüm Steam Grand Prix cevaplarına bakabilirsiniz.

 

Steam Grand Prix 2022 1. sorunun cevabı:

Steam Grand Prix 1. soru cevabı

“Aşağıdakilerden hangisi şu anda Steam’de olan bir yarış oyununun adı DEĞİLDİR?” Bu sorumuzun cevabı ise “Race Around the Clock” Dürüst olmak gerekirse diğer şıkların Steam’de olduğunu bile bilmiyordum.
Steam Grand Prix 2022 2. sorunun cevabı:

Steam Grand Prix 2. soru

“Yarış oyunlarının kökeni elektromekanik yarış arcade oyunlarına dayanır. İlk elektromekanik yarış arcade oyunu ne zaman çıktı?” Bu sorunun cevabı ise “1900
Steam Grand Prix 2022 3. sorunun cevabı:

Steam Grand Prix 3. soru cevabı

“İlk modern yarış oyunu hangisidir?” sorusunun cevabı ise “Space Race“dir.
Steam Grand Prix 2022 4. sorunun cevabı:

Steam Grand Prix 4. soru cevabı

“Bu efsanevi 2004’te çıkmış ralli yarış oyununun, modern ralli simülatörlerinin dedesi olduğu düşünülür.” sorusunun cevabı “Richard Burns Rally“dir.
Steam Grand Prix 2022 5. sorunun cevabı:

Steam Grand Prix 5. soru cevabı

Son soru olan “Hangi Burnout oyunu, ardından gelen tüm oyunların kullandığı, meşhur “rakipleri indirme” (takedown) mekaniğini ilk kez ortaya koydu?” sorusunun cevabı ise “Burnout 3“tür. Ve bu şekilde bu saçma sorularımızın sonuna geliyoruz. Bu soruların cevaplarını doğru bir biçimde verdikten sonra soruların biraz daha altına inince şuna benzer bir yazı görmüş olmalısınız:

“Başardınız! Kupanız, tekerlekler yerine bir başlığa ihtiyaç duyabileceğiniz oyunlar arasında.

Buldunuz! Dünyadaki en hızlı beyne sahipsiniz.

Kupanızın ve indirimin tadını çıkarın!”
Böyle bir yazı gördükten sonra yapmanız gereken şey, Steam Yarış Festivali’ndeki oyunları tek tek aramanızdır. Evet, tek tek arayacaksınız. Ama bulmaca zekanıza güveniyorsanız orada verilen bulmacayı bulup rozetinizi daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz.
Gerçekçi, Salon, Savaşlı Yarış, Kontrolcü ve diğer kategorileri arayın. Mesela benimki VR’da “Uçuş ve Uzay” yerindeydi. Böyle bir küçük resim bulursanız demektir ki Steam Grand Prix 2022 rozetinizi bulmuşsunuz demektir:

Steam Grand Prix 2022 Rozeti Nasıl Alınır? – steam grand prix odulu

Eğer böyle bir küçük resim bulursanız tıklayın. Tıkladıktan sonra “BULDUNUZ!” başlığıyla bir mesaj gelecek. Bu mesaj geldikten sonra demektir ki rozetiniz Steam hesabınıza gelmiş demektir. Hayırlı olsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir