Rocket League’in Sesli Sohbet Özelliği Geri Dönüyor

Psyonix, 9 Mayıs’ta yayınlanması planlanan bir güncelleme ile sesli sohbeti Rocket League’e geri getireceğini duyurdu. Sesli sohbet, 14 Eylül 2021’de yayınlanan 2.04 güncellemesinden bu yana Rocket League’den kaldırıldı. Ve Twitter’dan gelen bir tweetle sesli  sohbetin geri geleceği duyuruldu.

 

Rocket League’ye Gelecek Sesli Sohbet’in Detayları

Bloga göre, sesli sohbet varsayılan olarak açık olacak ve konuşmak için tek yapmanız gereken şey bir kulaklığa sahip olmak. Arkadaş Listesinde bulunan yeni bir Sesli Sohbet sekmesinden, Parti Sohbeti ve Takım Sohbeti olmak üzere iki ses kanalına erişebileceksiniz. Sekmeye girdikten sonra, Ana Menü’den tüm kanallar arasında veya hatta oyun içinde duraklat’a basarak tüm kanallar arasında geçiş yapabilirsiniz. Oyuncular, Ayarlar Menüsündeki sohbet seçeneklerini özelleştirerek sesli sohbet için de özel ayarlar yapabileceğiz.

Bir oyuncu bir ses kanalındayken, aşağıdaki iki Konuşma ve Sessiz Mikrofondan birini görecek. Konuşmak, birinin yukarıda yeşil bir mikrofon ikonuyla konuştuğunu gösterecek. Veya mikrofonu olmadığında veya oyuncuyu “mutelediğinizde” oyuncunun adının yanında bir X gösterecek olan sessiz mikrofon ikonu olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir