Roblox şifremi unuttum – Roblox nasıl hesap kurtarılır?

Roblox hesabınızın şifresini mi unuttunuz? Ya da Roblox hesabınızı kurtarmak mı istiyorsunuz? Endişelenmeyin, bu yazımızla birlikte hesabınızı kolay bir şekilde kurtarabileceksiniz. İsterseniz uzatmadan başlayalım.

Roblox 2 adımda hesap kurtarma

Roblox hesap kurtarma işlemlerine başlamadan önce şunu hatırlatalım: Roblox şifrenizi unuttuğunuz hesabınızın E-postasına veya cep telefon numarasına erişimiz olması gerekiyor. Eğer E-posta hesabınıza veya cep telefonuna erişiminiz varsa Roblox şifremi unuttum sorununuzun çözümüne başlayabiliriz.

 

1. Adım:

Buradaki linkten Roblox şifremi unuttum sayfasına girin. Burada “Email kısmına Roblox hesabınıza kayıtlı olan E-postanızı girin. Eğer bu işlemi cep telefonu numarası ile halletmek istiyorsanız alttaki “Use phone number to reset password” yazısına tıklayın. Böylece E-mail yerine cep telefonu numaranızı girmiş olacaksınız.

Daha sonra “Submit” butonuna basın. Yazdığınız E-posta adresine veya cep telefonunuza (hangisini kullandıysanız) bir E-posta gelecek.

Roblox şifremi unuttum

2. Adım:

“Submit” butonuna tıkladıktan sonra yazdığınız E-posta adresinize Roblox tarafından bir E-posta gelecek. Bu E-postalar 1 veya 2 dakika içinde size gelir. Eğer gelmezse Spam klasörünü de kontrol etmeyi unutmayın.

 

Roblox şifremi unuttum - Roblox nasıl hesap kurtarılır? – roblox sifremi unuttum 1

Bu E-posta gelince “Reset Password” butonuna tıklayarak hesabınızın şifresini sıfırlamanız için sizi bir şifre sıfırlama ekranına yönlendirecek.

Not: Bu E-posta geldikten sonra şifre sıfırlamanız için tam olarak 1 saatiniz olacak. Eğer bu zaman dilimi içerisinde şifrenizi sıfırlayamazsanız bu sayfa deaktive olacaktır. Bu zaman içinde hesabınızın şifresini sıfırlamayı unutmayın!

 

Roblox şifre sıfırlama

“Reset Password”a tıkladıktan sonra sizi böyle bir sayfaya atacak. Bu sayfada “New Password” ve “Confirm New Password” kısımlarına yeni şifrenizi yazacaksınız. Zaten eski şifrenizi yazarsanız da hesabınızın şifresini bulmuş olursunuz 🙂

Yeni şifrelerinizi girdikten sonra “Submit” butonuna tıklayın. Ve tadaaa! Roblox hesabınızın şifresini sıfırlamış oldunuz. Artık buradaki linkten veya Roblox’un giriş sayfasından hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Ayrıca bu yöntemi kullanarak Roblox kullanıcı adınızı da bulabilirsiniz.

 

Eğer şifrenizi sıfırlayamadıysanız veya bir sıkıntı çıktıysa lütfen yorumlara yazın. Size elimden gelebildiğince yardım etmeye çalışacağım. İyi oyunlar!

2 thoughts on “Roblox şifremi unuttum – Roblox nasıl hesap kurtarılır?

  • Ağustos 18, 2022 tarihinde, saat 1:11 pm
    Permalink

    my account is stolen from smoke can you find a solution to this situation my account has been stolen my e-mail address has changed! my account name is froanan.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir