Razer Kurucu Ortağı ve Oyuncu Fare Öncüsü Robert Krakoff Vefat Etti

Teknoloji şirketi Razer’in kurucu ortağı ve oyun faresinin öncüsü Robert Krakoff, 26 Nisan 2022’de vefat etti. Ölüm nedeni açıklanmadı, ancak yaşlılıkla ilgili olduğu görülüyor. Krakoff öldüğünde 81 yaşındaydı. Girişimci ve iş adamının şu anda beş torunu var.

Krakoff’un ölümüne Razer’ın açıklaması

Haber direkt olarak Razer’dan geliyor. 28 Nisan’da şirketin resmi Twitter hesabından ölüm duyurusu yapıldı. Şirket, “Herkes tarafından RazerGuy olarak bilinen Kurucu Ortak ve Fahri Başkan Robert Krakoff’un vefatından dolayı üzgünüz” dedi. “Robert’in sarsılmaz dürtüsü ve oyun tutkusu hepimize ilham vermeye devam ediyor. Teşekkürler Rob. Özleneceksin.” şeklinde bir açıklama geldi.

 

Krakoff, oyun faresi olarak bilinen şeyin arkasındaki kilit insanlarından biriydi. Tasarımcı ve mühendis, 1999’da Kärna adlı bir şirkette çalıştı ve “bir farenin hareketlerini 2000 dpi’de, o zamanki diğer farelerden çok daha yüksek çözünürlükte izleyebilen bir opto-mekanik kodlama tekerleği” yaptı. Bu teknoloji, Razer Boomslang olarak bilinen ilk oyun faresi olmaya devam etti.

 

Kärna 2001 yılında bir şirket olarak iflas etti, ancak batmak yerine, Krakoff Fitch adlı bir pazarlama ajansıyla birlikte çalıştı ve 2005 yılında Razer’ı şu anki CEO’su Min-Lian Tan ile birlikte kurmasına yardımcı oldu. Fitch, Razer Boomslang’ın adını, logosunu, web sitesini, ambalajını geliştirdi ve genel tasarımına katkıda bulundu.

 

Krakoff, Razer’ın yüzü olmaya devam etti ve sayısız ürünün ambalajına RazerGuy’dan ipuçları ve tavsiyeler ekledi. En sadık fanlarının çoğuna iş teklif etmesiyle de tanınırdı. O7 Dostum, O7.

One thought on “Razer Kurucu Ortağı ve Oyuncu Fare Öncüsü Robert Krakoff Vefat Etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir