Prince of Persia Remake’i yeniden ertelendi

Ubisoft’un Prince of Persia: The Sands of Time oyunu tekrardan sorunlu bir gelişme yaşadı. Ubisoft, oyununun gelişimini yeni bir stüdyoya taşımış olduğunu doğrulaması Ubisoft Montreal’in (Ubisoft’un alt kuruluşu) projenin kontrolünü ele geçirdi. Bununla beraber, Cuma günü Prince of Persia tekrar oyun satış sitelerinde oyunun yaklaşan sürümlerin mağazalarından kaldırıldığına dair raporlarla beraber Ubisoft, Prince of Persia: The Sands of Time’ın süresiz olarak ertelendiğini doğruladı.

Cuma günkü haberler, GameStop’un (Oyun mağazası) Prince of Persia: The Sands of Time için yaklaşan oyunlar listesinden kaldırdığını belirten bir söylenti ile başladı. Bu yapıt daha önce 2023’e ertelenmişti ve şimdiyse GameStop’un veritabanından kaldırıldı. Bu oyunun kaldırılması, Ubisoft’un proje için planlarını değiştirdiğini de gösteriyor.

IGN, (bronzlar.com gibi başka bir web sitesi) Ubisoft’a ulaştı. Ve bu konuyla ilgili resmi bir açıklama aldı. Ubisoft’a nazaran, Prince of Persia: The Sands of Time, İlk olarak Mayıs ayı başlarında duyurulduğu üzere Ubisoft Montreal’da geliştirilme aşamasında. Ubisoft, 2023 yılını hedeflemek yerine oyunu tamamen listeden kaldırmaya karar verdi. Ubisoft, GameStop gibi şirketlere ön sipariş verenlerden para iadesi vermelerini veya oyun ilerledikçe oyunun gelişimi hakkında resmi bir haber beklemelerini söyledi.

Özet olan şu ki, Ubisoft artık Prince of Persia: The Sands of Time’ın 2023 hedefine bağlı kalamaz ve bundan sonra işlerin nasıl sonuçlanacağını değerlendirmek için zamana ihtiyacı var. Bu hem iyi hem de kötü haber. İyi haber şu, Ubisoft projeye herkesin kalite beklentilerini karşılaması için ihtiyaç duyulan vakti veriyor. Kötü haber şu ki, senelerce devam eden geliştirilmeye rağmen daha gidecek çok yolu var(mış).

Ubisoft, Prince of Persia: The Sands of Time Remake üzerinde çalışırken nasıl sorunlar yaşadığını hiçbir zaman açıklamadı. Ancak geliştirmeyi başka bir stüdyoya kaydırma kararı asla hafife alınmamalı. Bu küçük bir şey değildir. Umarız ki oyun beklentilerimizi karşılar.

Prince of Persia: The Sands of Time şu anda yapım aşamasında. Ubisoft Montreal, For Honor ve Hyper Scape ile kendi hallerinde olmasına karşın, Ubisoft Puce ve Ubisoft Mumbai’den çok daha deneyimli bir oyun ekibidir. Prince of Persia severlerin bildiği gibi, Prince of Persia, serinin mirasının hakkını veren bir kalite düzeyinde saygıyla geri getirilmeyi hak ediyor. Bu karar umarız ki bunu sağlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir