Portal Oyuncularına Müjde: Portal 3 Gelebilir

Portal 1 ve 2’nin yazarı Erik Wolpaw, Portal 3 üzerinde çalışmaya başlama isteğini paylaştı, fakat şu anlık Valve’den cevap yok.

 

Wolpaw Kiwi Talkz podcast’ine çıktı ve en sonunda podcasti “Portal 3’ü başlatmalıyız” diyerek sonlandırdı.

 

 

Wolpaw, gençleşmediğini ve Valve’ın orijinal ekip üyelerinden herhangi biriyle bir Portal 3 yapmak isterse, projeye bir an önce yeşil ışık vermesi gerektiğini söyledi.

 

Wolpaw, ” Ben gençleşmiyorum” dedi. “Tam anlamıyla Portal 3’te çalışmak için çok yaşlı olacağımızı düşünmenin çılgınca olduğu bir noktaya ulaşıyoruz, bu yüzden bunu yapmalıyız.”

 

Wolpaw, Portal serisi üzerinde çalışmasının yanı sıra Half-Life 2, Left 4 Dead ve Half-Life Alyx’te de yer alıyoruz, bu yüzden Valve’ı harekete geçmeye ikna etmede bir gücü olduğu varsayılabilir. Portal 3 üzerinde çalışmayı “seveceğini” kabul etse de, bunu “tek başıma gerçekleştiremeyeceğini” biliyor.

Portal Oyuncularına Müjde: Portal 3 Gelebilir – images 2 29

Peki ya Wolpaw Portal 3 için ne dedi?

 

Wolpaw’ın dediklerine göre:

 

“Yani 75 kişiyi alıp bir oyun yapmaya çalışmanın çok fazla maliyeti var” diye devam etti. “Valve genellikle bir havuz kenarında oturup sadece içip, yiyen bir grup insan gibi görünüyor. Fakat herkes çalışıyor.

 

“Sürekli çalışıyorlar, sadece (sonucu) her zaman görmüyorsunuz, her zaman ortaya çıkmıyorlar ve bir proje bazen başka bir şeye dönüşüyor…

Portal Oyuncularına Müjde: Portal 3 Gelebilir – images 2 30

 

Wolpaw da dahil olmak üzere pek çok kişi Portal 3’ün Valve için para kazandıracağı konusunda hemfikir. Fakat neden Valve bunu Portal 3’ü yapmıyor?

 

 

“Sorun şu ki, para kazanacaksınız ama ne kadar para kazanacaksınız? CS:GO kadar para mı kazanacaksınız? Muhtemelen hayır. Ama bunu söyledikten sonra, belki de her oyunun Counter Strike gibi olması gerekmez. : Git para(?), biliyorsun Gabe, eğer dinliyorsan,” dedi Wolpaw gülümseyerek.

 

Peki ya sizin düşünceleriniz ne? Sizce Portal 3 gelebilir mi?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir