Pokemon GO, Android 6 desteği sona erdi

Bir sürü nesil gelir ve gider, özellikle de mobil cihazlar ve işletim sistem yazılımları. Pokemon GO mobil Pokemon oyunu, yeni bir oyun güncellemesinin ardından hala Android 6 çalıştıran tüm Android cihazlar için desteğini sonlandırıyor.

Pokemon GO, 2016’da piyasaya sürülmesiyle başlayan ve uzun süredir devam eden bir oyundur. Bu oyun, herkesin de bildiği gibi hayranların gerçek hayatta kendi Pokemonlarını yakalamaları gerektiği bir oyun. Birçok güncelleme yapıldı ve uygulama kullanılarak bulunabilecek ve yakalanabilecek yeni Pokemon eklendi.

 

Pokemon GO’nun en yeni güncellemesi olan versiyon 241’in yayınlanmasıyla, oyun artık Android 6 işletim sistemini kullanan telefonlarda desteklenmeyecek. Oyuncuların oyunu oynamaya devam edebilmeleri için Android 7’ye güncelleme yapmaları gerekecek. Bu değişikliğin nedeni, Niantic’in “daha yeni işletim sistemleri ve teknolojileri” için yeni güncellemeler için gereken süreci kolaylaştırmak istemesidir. Niantic, kullanıcıların cihazlarını işletim sistemine nasıl güncelleyebileceklerine dair bir kılavuz da paylaşmış bulunmakta.

Pokemon GO, Android 6 desteği sona erdi – pokemon go

Android 6’yı desteklemeyen bu güncelleme, Pokemon GO’nun 2020’de bazı Apple ve Android cihazlar için desteği sona erdirmek zorundaydı. Zaman değişiyor ve onunla birlikte teknoloji de değişiyor, bu da oyunun daha yeni sürümlerinde daha iyi şeylerin geleceği anlamına geliyor. Pokemon GO, harika bir başlangıçtan bu yana çok yol kat etti ve yeni gelecek olan teknolojiler daha fazla özelliğin yolunu açabilir.

Bu, oyuna daha yeni şeyler getirebileceği için Niantic için iyi bir hamle, ancak aynı zamanda daha yeni cihazlara veya Android 7 yazılımına erişemeyen kişiler için büyük olasılıkla hayal kırıklığı ve sinir bozucu.

Pokemon GO her zaman değişikliklerden geçiyor ve bazı cihazlarda desteğin sona ermesi ne yazık ki bunun bir zaafı. Bu değişiklik, oyuna yalnızca daha yeni ve heyecan verici şeyler, hatta Pokemon GO’ya özel bazı Pokemon’ların bölgesel varyantlarını bile getirecek. Hayranlar hala etrafta ve güçleniyor, bu da oyuna mobil oyun dünyasında büyümesi ve gelişmesi için daha fazla alan sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir