PlayStation Bu Yılki Gamescom’u Atlıyor

Yaz ayı, oyuncular da dahil olmak üzere birçok insan için çok önemli. Hem genç hem de yaşlı oyuncular genellikle yaz boyunca bir sürü oyun oynamaya zaman bulurken çok sayıda yeni oyun da piyasaya çıkmak için bu ayda boş zaman bulur ve yaz programı sezonu E3 ile başlar.

Ancak bu yıl işler biraz farklı. E3 2022 tamamen iptal edildi ve Gamescom’un bu yıl olacak planlarına rağmen, bazı büyük yayıncıların Gamescom’a katılımları ve duyuruları olmayabilir.

 

Gamescom 2022’yi atladığını açıklayan en sonki büyük yayıncı Sony’dir. Sony adına konuşan bir yetkili, PlayStation’ın bu etkinlikte yer almayacağını doğruladı. 2022’de PS5 için hala bazı önemli oyuncuların çıkacağını ve diğer ek oyunların zaten 2023 için hayranları heyecanlandırdığını düşünürsek, şaşırmak gerek doğrusu. Ancak, bu hamleyi yapan ilk şirket Sony değil.

Sony’nin yanı sıra Activision Blizzard, Take-Two Interactive ve Nintendo da Gamescom’a katılmayacaklarını onayladı. Bu yayıncıların üçünün de eserlerindeki büyük yayınlarla, hayranlar etkinlik sırasında onlar hakkında daha fazla şey duymayı ummuş olabilir. Ancak bu, malum oyunlar için kötü haberler olduğu anlamına gelmiyor.

PlayStation Bu Yılki Gamescom'u Atlıyor – state of play

Nintendo ve PlayStation, bir süredir oyunları kendi şartlarına göre açıklıyor. Oyuncular, Nintendo Direct ve State of Play arasında, fiziksel bir olayı beklemek zorunda kalmadan, sadece bir internet aracılığıyla konsollarına gelen en yeni oyunlar hakkında her şeyi yine öğrenebiliriz.

Oyun geliştiricilerin ve yayıncıların bunun gibi büyük olayları neden atladıklarına dair birkaç olası tahmin var. Bir yönü, yüz yüze toplantı ve konferansların manzarasını değiştiren Corona virüs salgını. Dünyanın bu yılki büyük oyun etkinlikleriyle normale dönüp dönmeyeceği konusunda hiçbir kesinlik olmadan, bazı yayıncılar, bir oyunun boşa gitmesinden korktukları için, en son oyunlarının sunumlarını ve demolarını bir araya getirmekten kaçınmış olabilirler.

Bununla birlikte, büyük yayıncılar bu gibi olaylardan çekinirken diğerlerinin de aynı şeyi yapmaya karar vermesi de muhtemel. Bir etkinliği atlayan her büyük yayıncı, haliyle izleyicilerin azalmasına neden olabilir ve bu da sunum düzenlemeye veya demo yayınlamaya karar veren tüm yayıncıları etkiler. Yılın geri kalanı için hala planlanan birkaç büyük oyun etkinliği ile, işlerin normale dönüp dönmeyeceği veya 2022’de yeni oyunların nasıl ortaya çıkarılacağı ve detaylandırılacağı konusunda büyük bir sarsıntı yaşanıp yaşanmayacağını zamanla göreceğiz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir