Minecraft Java Edition Artık Daha Ucuz! – Minecraft 85 TL!

Orijinal Minecraft almayı planlayan oyunculara müthiş bir haberimiz var! Microsoft Store’da Minecraft Java Edition + Minecraft Bedrock Edition tam olarak 85 Türk Lirası! Sadece Java Edition’u 23.95 Euro olan Minecraft’ın, Microsoft’un bize iki sürümünü de 85 TL’ye vermesi çok iyi bir yerel fiyatlandırma. Sizin yerinizde olsaydım direkt alırdım. Çünkü fiyatı (resmi değil, bence) artacaktır.

Kafanız karıştı mı? Bu farklılıklar Minecraft almak isteyenlere göre çok önemlidir, en önemlisi Java sürümünü modlamanın daha kolay olmasıdır. Nasıl oynarsanız oynayın, bu sürümlerin PC’de her zaman çok önemli bir özelliği vardı: aslında her ikisini de ayrı olarak satın almanız gerekiyordu. Şimdi Mojang ve Microsoft, 7 Haziran’dan itibaren, Minecraft’ın, iki versiyonunun PC için Minecraft: Java & Bedrock Edition’da birleştirildiğini duyurdu.

 

İşte orada biraz ilham verici bir isim var. Bu, alıcılara oyunun her iki sürümüne de erişim sağlar ve artık Windows PC Edition Minecraft’ın alınabilir tek sürümüdür. Elbette, arkadaşlarınızın hangi sürümü oynuyorsa onu başlatarak Java veya Bedrock oyuncularıyla çapraz bir şekilde oynayabileceksiniz.

Halihazırda oyunun sürümlerinden birine sahip olan oyuncular, hem Java Edition hem de Bedrock Edition sürümüne yükseltilecektir. Mojang, bu yükseltilmelerin birkaç gün sürebileceğini, ancak oyunun tüm sahiplerinin yeni paketin önümüzdeki birkaç gün içinde Minecraft Launcher’da otomatik olarak yükseltildiğini görmesi gerektiğini belirtti.

Microsoft Store’dan Minecraft Nasıl Alınır?

  1. Microsoft Store’dan Minecraft sayfasına gidin. Ya da buradaki linkten de gidebilirsiniz.
  2. “Satın al” tuşuna basın ve ödeme bilgilerinizi girin. Oyunu satın aldıktan sonra oyununuzu indirin.
  3. Minecraft Bedrock Edition için herhangi bir hesap kurulumu yapmanıza gerek yok.
  4. Minecraft Java Edition için “Oyna” tuşuna bastıktan sonra Java Edition için uygun bir isim girin. Bu şekilde Java Edition hesabınız Microsoft hesabınızla da ortak oluyor.

 

Minecraft Tarihçesi

Zachtronics isimli video oyun geliştiricisi 2000 yılında oyun tasarımı ve programlaması için kurulmuştur. Kurucusu Zachary Barth’dır.

 

 

 

Zachtronics’in 2009 yılında geliştirdiği Infiniminer oyununu, oyuncuların daha çok eğlenebilmesi için kaynak kodlarını herkesin ulaşabileceği şekilde yayınlamasıyla, İsveç’li bir programcı “Notch” adıyla bilinen Markus Persson bu kaynak kodlarını internetten almıştır.

 

Markus, Minecraft’ın yapımcısı ve kurucusudur. Aynı zamanda kurucusu olduğu “Mojang AB” ana ofisi Stockholm, İsveç’te bulunan video oyun geliştiricisidir. Ardından firma oyununu değiştirmek yerine kaynak kodlarını değiştirerek kendi oyununu yapmak istemesiyle 2009 yılında Minecraft’ı tasarlamıştır. Minecraft, Mojang AB’nin en iyi bilinen geliştirdikleri oyundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir