Microsoft, konsol sahibi olmayanlara özel bir bulut servisi geliştiriyor

Yaklaşık birkaç yıldır, Microsoft’un, Chromecast ve Google Stadia‘ya benzer şekilde Xbox Cloud Gaming‘i daha uygun bir şekilde sunmak adına bir tür akış çubuğu oluşturmayı planladığına dair söylentiler var idi. Bu bulut servisi hakkındaki ilk ipucu ise Project Hobart‘tı. Daha yakın zamanlarda, bir Xbox listesinde “Keystone” kod adı belirdi ve bu da Microsoft’un bir şeyler planladığına dair söylentiler ateşlenmiş oldu.

Artık Project Hobart’ın gerçekten doğru olduğunu ve Xbox Game Pass ve bu bulut oyun hizmetini çalıştıran modern edilmiş bir HDMI cihazıyla bir ilgisi olduğunu onaylayabiliriz. Ancak Microsoft, ürünü piyasaya sürmeden önce ürünün ek bir şeyler eklemek için Project Hobart’a biraz zaman ayırıyor. Ayrıca bir “data miner”ın (veri madencisi) attığı Tweet de burada:

Ayrıca Keystone ile ilgili bazı açıklamalar da yetkililerden geldi. Bir Microsoft sözcüsü, Windows Central’a sağlanan bir açıklamada, düşük maliyetli bir donanım yoluyla Xbox içeriklerine yönelik erişimi kolaylaştırmaya çalıştıklarını açıklarken, Keystone’un mevcut sürümünün piyasaya girmeden önce “olgunlaşması” için biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu belirtti.

“Xbox Bulut Oyun vizyonumuz değişmez, amacımız insanların istedikleri oyunları istedikleri cihazlarda, istedikleri yerde oynamalarını sağlamaktır. Geçen yıl duyurduğumuz gibi, kod adı Keystone olan ve konsola ihtiyaç duymadan herhangi bir akıllı TV’ye veya monitöre bağlanabilen bir oyun akışı cihazı üzerinde çalışıyoruz” dedi.

“Herhangi bir teknik yolculuğun bir parçası olarak, çabalarımızı sürekli olarak değerlendiriyor, öğrendiklerimizi gözden geçiriyor ve müşterilerimize değer katacağımızdan emin oluyoruz. Keystone cihazından uzaklaşma kararı aldık. Gelecekte Xbox Cloud Gaming’in dünya çapında daha fazla oyuncuya sunmamıza olanak sağlayacak yeni bir yaklaşıma odaklanıyoruz.”

Daha küçük ve daha uygun fiyatlı bir Xbox akış cihazı, evde oyun oynamaya bir yenilik getirecektir. Ülkemizde de ekonomi vahim olduğu için bence ülkemiz için harika bir cihaz. Ayrıca seyahat için de güzel bir alet olabilir.

Peki ya Keystone hakkında sizin düşünceleriniz ne? Eğer böyle bir şey gelseydi alır mıydınız? Bana soracak olursanız eğer fiyatı 4 basamaklı olmaz ise alabilirdim. Siz de kendi düşüncelerinizi belirtmek adına yorumlar kısmını kullanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir