Hollow Knight: Silksong hakkında yeni bilgiler geldi

12 Haziran’daki Xbox-Bethesda Lansmanı sırasında Microsoft, lansmandaki her şeyin önümüzdeki 12 ay içinde oynanabileceğini açıkladı. Bunun Hollow Knight: Silksong’u içerip içermeyeceği konusunda bazı sorular vardı, ama Xbox, uzun zamandır beklenen oyunun önümüzdeki bir yıl içerisinde çıkacağı onaylandı.

Bu onay, resmi Xbox Twitter hesabından “Bugün gördüğünüz her şey önümüzdeki 12 ay boyunca oynanabilir” yazan bir tweet ile geldi.

Bir Hollow Knight fanı ise bu sözlere Hollow Knight: Silksong’un dahil olup olmadığını sorduğunda, Xbox da bunu onayladı.

 

Xbox Global oyun başkanı Sarah Bond da Hollow Knight: Silksong’un bu tarihler arasında içinde satışa sunulacağını doğruladı.

Bu karışıklık, önümüzdeki 12 ay boyunca Xbox ve PC’ye gelen her oyunun bir listelenmesinden kaynaklandı ve bu da Silksong’u atlıyor gibi gözüküyordu. Ancak, uzun bir bekleyişin ardından nihayet bugünle Haziran 2023 arasında bir tarihte Hollow Knight: Silksong piyasaya sürülecek gibi görünüyor.

Çıkış tarihi belirsiz olsa da, Hollow Knight: Silksong yine dün erken saatlerde Xbox Game Pass’te geldiği ilk günde direkt mevcut olacağına dair bir onayla birlikte yeni bir fragman aldı.

Xbox onaylanan oyunlar

 

 

Bu büyük olan olaydı. Xbox Lansmanı, milyonlarca dolarlık oyunlarla dolu şatafatlı bir etkinlik, ama bir tanesinin bile Hollow Knight: Silksong kadar hırslı bir şekilde beklendiğini düşünmüyorum.

Yıllarca neredeyse sessizce gelişen Team Cherry, Xbox & Bethesda Lansmanında yeni bir Hollow Knight: Silksong fragmanı sunmak için Hallownest’ten çıktı ve lansman sırasında Xbox Game Pass’e geleceğini açıkladı.

Bu oyun hakkında şimdilik alamadığımız tek şey maalesef ki tam bir çıkış tarihi.

Hollow Knight: Silksong’u görmeyeli, hatta onun hakkında yeni bilgiler edinmeyeli uzun zaman olmuştu. Bu yeni fragmanla birlikte, oyunun unsurlarını gösteren birkaç küçük element gösterildi. Avla, hayatta kal ve haklarından gel. Yani: küçük şeyleri öldür, tehlikeli bir ortamda gezin, büyük şeyleri öldür. Bu fragman Silksong kahramanı olan Hornet’i iş başında göstermiş.

 

Hollow Knight: Silksong fragmanını izlemek için:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir