EA başka bir şirkete satılmak istiyor

Oyun piyasasında Microsoft, Sony, Embracer Group ve diğer şirketler, oyun yayın takvimlerini doldurmaya yardımcı olacak yeni ortaklar arıyor. Büyük şirketler bu ortakların satın alınma olasılığını araştırırken bunun tersi de geçerlidir. Sızdırılan bilgilere göre, Electronic Arts‘ın aktif olarak bir satış veya birleşme peşinde olduğu bildirildi.

Sızdırılan bilgilere göre, Electronic Arts’ın oyun endüstrisinin en büyük şirketlerinden bazılarına bir satış veya birleşme olasılığı konusunda görüşmelerde bulunduğunu iddia ediliyor. EA’nin şirket listesinde Apple, Amazon, Comcast-NBCUniversal ve Disney var. EA’nin böyle bir hareket yapması muhtemelen Activision Blizzard’ın Microsoft tarafından satın alınmış olduğu.

 

Electronic Arts, satın alınmak yerine daha çok birleşmek istediği söyleniyor. Ayrıca EA’nın, birleşmenin ardından Andrew Wilson’ın şirketin CEO’su olarak kalmasını sağlamaya çalıştığı da söyleniyor. Bu şartlar neden hala bir birleşme veya satış olmadığını gösterebilir.

 

Electronic Arts, doğrudan satın alınmaktan farklı bir seçenek arayan tek şirket değil elbette. Ubisoft’un CEO’su Yves Guillemot‘un şirketin kontrolünü elinde tutmak için özel sermaye şirketleriyle çalışmaya çalıştığı bildiriliyor. Diğer özel şirketlerinden olası satın alma çabalarıyla karşı karşıya olduğu söyleniyor. Sadece, piyasa iyi anlaşmalar için elverişli olsa da, tüm anlaşmaların iyi olmadığı belirtiliyor.

 

Rapor netlik kazanmasa da, Electronic Arts’ın gelecekte başka bir şirketle satın alınma veya birleşmek için araştırmaya devam edeceği varsayılabilir. EA’nın satın alınması ne kadar garip görünse de, Microsoft’un Activision Blizzard’ı da alacağını çok az kişi tahmin edebilirdi. Ve umarım bu satın alınma veya birleşmeden sonra EA oyun fiyatları biraz ucuzlar. İnsan bi’ FIFA oynamak istiyor ya!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir