Discord, sesli sohbete metin sohbeti ekliyor

Discord, “sesli sohbette metin” sohbeti adı verilen sesli kanallar için yeni bir özel metin sohbeti özelliğini etkinleştiriyor. Discord kullanıcıları, katıldıkları ses kanalı için bir sohbet balonu simgesine tıklayarak, uygun bir şekilde Ses Kanallarında Metin Sohbeti adlı yeni özellikten yararlanabilirler. Bu özellik, sesli sunuculara gelecek hoş bir değişikliktir. Muhtemelen bu özellik Zoom’da da gördüğümüz gibi bir yazılı sohbet olacak.

Önceden, bir ses kanalıyla ilgilenen Discord moderatörlerinin link göndermek, sessiz bir şekilde sohbet etmek amacıyla ayrı bir sohbet kanalı oluşturması, başka bir kanala veya özel mesaj atması gerekiyordu. Çoğu zaman, karşılık gelen bir metin kanalının adı, #mikrofonsuz gibi ses kanalının adından çok farklı olabileceğinden, can sıkıcı olabiliyordu. Bu yeni özellik ile artık bu yorucu şeyler başımızdan gitmiş olacak.

Discord, sesli sohbete metin sohbeti ekliyor – discord ses kanallarinda metin sohbeti ozelligi

Bazı deneyimli Discord kullanıcılarından bazıları, “Bir Ses kanalının Metin sohbeti normal bir Metin kanalından farkı nedir ki?” Diye düşünüyor olabilir. Orijinal Discord bloguna göre: “Seslide metin sohbeti, sohbeti bir ses kanalında daha çok evinizdeymiş gibi hissettiren birkaç yeni numaraya sahiptir. Yeni başlayanlar için, tüm Ses kanallarında artık kalbinizin yayınlamak istediği her mesaj, bağlantı, emoji, çıkartma veya GIF için hazır özel bir Sohbet balonu simgesi var.”

En iyi kısmı ise Ses kanallarında Metin sohbetini kullanmak, büyük veya küçük her sunucu için ücretsizdir. Yani herhangi bir takviye (boost), özellik, üye sınırı gibi sıkıcı şeyler yok. Fakat sunucunuzda boosttan dolayı dosya yükleme sınırları yüksekse, Sesli Kanallarda Metin Sohbeti’nde de bundan yararlanabiliyoruz.

Ayrıca bugünden itibaren Discord Community Server özelliğine sahip olan tüm sunucular bu özellikten yararlanabilecek! -Düzenleme: 29 Mayıs’tan itibaren tüm sunucularda böyle bir özellik açılabiliyormuş.- Açmak içinse yapacağınız herhangi bir şey yok. Çünkü bu özellik tüm sunuculardan ve tüm sesli kanallarında açık olarak kolay bir şekilde Discord sunucunuza geliyor.

Peki ya sizin düşünceleriniz ne? Bence -ben dahil- bir sürü Discord kullanıcısı geleneksel olan sesli sohbet kategorisinde #mikrofonsuzlar kanalını kullanacaklar. Ama zamanla bu özelliğe alıştıkça insanlar “Ses kanallarında metin” özelliğini kullanacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir