CS:GO Geliştirici Konsolu Nedir? Geliştirici Konsolu Nasıl Açılır?

CS:GO için hazırlanmış rehberlerin ciddi bir kısmında bahsi geçen CS:GO Geliştirici Konsolu Nasıl AçılırCS:GO Geliştirici Konsolu Nedir soruları birçok kişinin aklını kurcalıyor. Bu sorularınızın cevabı bu rehberimizde. İsterseniz çok uzatmadan rehberimize geçelim.

CS:GO Geliştirici Konsolu Nedir?

CS:GO’da oyun ayarlarında gözüken, gözükmeyen; her türlü konfigürasyonu yapmanıza olanak tanıyan bir konsoldur. İlk ortaya çıkış amacı oyun geliştiricilerin geliştirme ve modlama olanaklarını artırmak, zamandan tasarruf etmelerini sağlamaktı. Sonrasında ise normal kullanıcılar da kullanmaya başladı.

CS:GO Geliştirici Konsolu Nasıl Açılır?

CS:GO Geliştirici Konsolu Açma

Üstteki görselimizde gösterdiğimiz gibi önce Ayarlar kısmını açıyoruz. Sonrasında Oyun Ayarları sekmesine tıklayarak ilgili bölümü açıyoruz. Akabinde karşımıza ilk sırada Geliştirici Konsolunu Etkinleştir kısmını görüyoruz. Hayır seçili olan kısmı Evet şeklinde değiştiriyoruz. İşlemimiz tamam. Şimdi klavyemizde ~ butonuna basıyoruz. Ve Ta-da! Geliştirici konsolunuz açıldı.

CS:GO Geliştirici Konsolu Nasıl Kapatılır?

Geliştirici konsolunun sağ üst kısmında bulunan çarpı butonuna basarak kapatabilirsiniz. Ya da klavyeden ” tuşuna tekrardan basarak konsolu kapatabilirsiniz. Yeniden açmak istersenizde ” tuşuna basarak geliştirici konsolunu açabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir