Clash Royale 2022 Haziran Ayı Sezon 36 Dengeleme Değişiklikleri

Birkaç ayda bir olan Clash Royale’ye sezon 36 ile gelecek olan dengeleme değişiklikleriyle beraber oyunumuzun gidişatı değişiyor. Sezon 36 ile birlikte ise yeni bir dengeleme değişikliği geliyor. Barbar, elektro dev, yaşlı cadı, gece cadısına güçlendirme gelirken tomruk, barbar varili, kraliyet hayaleti, iskelet kral ve köstebeğe bir güçsüzleştirme geliyor. Fakat havan, x yayı gibi meta kartlarına ise herhangi bir değişiklik yok.

 

Clash Royale Sezon 36 Denge Değişiklikleri

Güçlendirmeler

Barbarlar > 1,4 saniye vuruş hızı 1,3 saniyeye indi. Bu güçlendirme tüm barbar kartlarını etkileyecek.

Elektro Dev > Canı %9 arttı.

Yaşlı Cadı > 1,1 saniye vuruş hızı 0,9 saniyeye indi. Artık iskelet ordusunu daha hızlı domuzcuklara dönüştürebileceğiz. Ayrıca ilk vuruş hızı da 0.4 saniyeden 0.3 saniyeye indi. (Havan desteleri yaşadı :D)

Gece Cadısı > 1,5 saniye vuruş hızı 1,3 saniyeye indi.

Metada çok olmayan kartlara bir güçlendirme gelmesi cidden iyi bir şey. Fakat bu güçlendirmelerin kartları metaya sokacağını düşünmüyorum. Sadece elektro dev ve yaşlı cadı güçlendirmeleri iyi olmuş. Diğerleri bence “tırt”

Güçsüzleştirmeler

Gelelim güçsüzleştirmelere. Spoiler vereyim 10 desteden 11’inde olan tomruk artık 10 desteden 9’unda olmaya başlayacak gibi gözüküyor. Güçsüzleştirmeleri incelemek isterseniz:

 

Tomruk > Geriye atma mesafesi %50 azaltıldı.

İskelet Kral > Maksimum 20 iskeletten maksimum 18 iskelete düştü.

Köstebek > Bug Fix + hızı 0,4’ten 0,3’e düştü.

Kraliyet Hayaleti > Görünmezliğe girme süresi 1,6 saniyeden 1,8 saniyeye arttı.

Barbar Varili > Mesafe 5’ten 4,5’a düştü.

 

Gelen güçsüzleştirmelerle PEKKA Köprü spam, köstebek desteleri ve diğer birçok meta desteleri güçsüzleştirildi. Yeni metanın nasıl olacağını cidden merak ediyorum. Umarım her yer barbarlarla dolup taşmaz. Peki ya sizin düşünceleriniz ne? Yorumlarda belirtin.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir